Şehrin vebali ŞUTSO üyelerinin boynunadır

Kasım’da ŞUTSO seçimi var. Köşesinde bu seçimin kentin geleceği açısından çok önemli olduğuna değinen Mustafa Arısüt, “Şanlıurfa’da batıya adeta köle gibi çalışmaya giden mevsimlik tarım işçilerinin de, iş bulamadığı için evine akşam bir parça ekmek götüremeyen on binlerce işsizin de, sermaye bulamadığı, tefecilerin eline düştüğü veya çeşitli sıkıntılardan dolayı intihar edenlerin de vebali ŞUTSO seçimlerinde oy kullananların boynunadır.” diyerek üyelere öneride bulundu.

Başkanlığını İbrahim Halil Peltek’in yaptığı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) seçimlerinin Kasım’da yapılması bekleniyor. 15 bin üyesi bulunan odanın ilk seçim hareketliliği 80 koltuklu meclis üyeliği için başladı. Şimdilik borcu bulunmayan ve askıda olmayan 11 bin 500 üye oy kullanma hakkına sahip. Borçlarını ödemeleri durumunda diğer 3 bin 500’ü de oy kullanabilecek. 29 meslek komitesinde aday olan üyeler kendi aralarında grup olup seçim çalışması yapıyor. 400’e kadar üyesi bulunan meslek komitesi için 2, 400’den fazla olan için 3, 1000 üstü olan komite için ise 4 üye seçilecek meclise. Oy kullanacak üyeler tek tek yakın markaja alındı. Telefonla aranıyor, iş yerlerine ziyaretler yapılıyor. İlk etapta meclis üyeleri, ardından meclis başkanı ve divan üyeleri, son olarak da 10 kişilik yönetim kurulu ve bir başkan seçilecek.

Gazete İpekyol Köşe Yazarı Mustafa Arısüt de şimdiden seçimin kent açısından önemine ve atılması gereken adımların ne olması gerektiğine dair yazıyı köşesine taşıdı.

“MAĞDURLARIN VEBALİ ŞUTSO ÜYELERİNİN BOYNUNADIR” BAŞLIKLI YAZININ TAMAMI İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ... 

20 Haz 2022 - 10:44 - Güncel