Urfa’da yol çökmüştü, riskli evler tahliye edildi

Şanlıurfa’da sokak ortasında çöken yolun altında Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen tünelin bulunduğu sokaktaki risk halindeki evlerin tahliyesi yapıldı. Çökmenin yaşadığı çukurun üzeri ise baraka ile kapatıldı....

ŞANLIURFA –Göçük, Haliliye ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi 16. sokakta meydana gelmişti.

Ekipler, göçüğün meydana geldiği çukura girdiklerinde metrelerce uzunlukta Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen tüneli fark etmesi üzerine bölgeye güvenlik şeridi çekerek polise haber verdi.

Sokağı araç ve yaya trafiğine kapatan ekipler, bölgede bulunan 14 evin boşaltılması için çalışma başlattı. Çoğunluğu Suriyelinin yaşadığı sokaktaki evler, çökme riskine karşı tahliyesi yapıldı.

Riskli binada oturan ve kimsesiz olan yaşlı vatandaşlar, yaşam evlerine yerleştirilirken, diğer ev sakinleri ise yakınlarının evlerine yerleşti.


“TAHLİYELER YAPILDI”

Mahallede fırıncı olan İsmail Kurnaz, “Sokaktaki parke taşları çukurlaşınca belediye ekipleri onları düzeltmek için onarım yaptığı sırada kazma vurduğu esnada çökme yaşandı. Çökmenin ardından içerisinde metrelerce uzunlukta tünel ve mağara çıktı. Çökme olduğu için bu binalarda yaşayanların tahliyesi yapıldı. Yaşlılar ve kimsesizler yaşam evlerine yerleştirildi” diye konuştu.

BİHA


24 Haz 2022 - 16:02 Şanliurfa- Asayiş