Erbakan Urfa'da il kongresine katıldı

Şanlıurfa'da Yeniden Refah Partisi 2. Olağan İl Kongresi, partinin Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın katılımıyla gerçekleşti. Erbakan, “Milyonlarca vatandaşımızın büyük sıkıntılar içinde yaşam mücadelesi verdiği ve sıkıntılarının her geçen gün arttığı bir süreçten geçiyoruz. Bir zamanların o çok meşhur...

ŞANLIURFA – Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa’da 2. Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi. Şanlıurfa'da büyük bir coşkuyla karşılanan Fatih Erbakan, kongrede kalabalık tarafından karşılandı. Sloganlar eşliğinde kürsüye çıkan Erbakan, Şanlıurfa'nın coşkusuna ve heyecanına özellikle vurgu yaptı. Meşalelerle karşılanan Fatih Erbakan, Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen kongrede bir konuşma yaparak hükümetin ekonomi politikasını eleştirdi.

Bugün bölgede her iki gençten bir tanesinin veya bazı yerlerde 3 gençten 2’sinin işsizliğin pençesine düştüğünü belirten Erbakan, Türkiye’de işsizlik belasının en çok yaşandığı bölgelerin bu bölgeler olduğunu söyledi. Erbakan, “Genç ve dinamik nüfusumuz, işsizliğin ya da sefalet ücretlerinin pençesinde kıvranmaktadır. Evlenmek isteyen gençlerimiz, gittikçe artan maliyetler yüzünden ya evlenememekte ya da aileleriyle birlikte büyük borçlar altına girmektedir. Yuva kurmaya çalışan gençlerimiz için, başlarını sokacak ev bulabilmek iyice zorlaşmış durumdadır. Birçok şehrimizde, mevcut asgari ücret, ev kirası ödemeye yetmemektedir. Hukuk mahkemelerindeki davaların neredeyse yarısı, kiracı ev sahibi anlaşmazlıklarından kaynaklanmaktadır. Büyük bir ‘sosyal kriz’ ülkeyi tehdit ederken, hükümetin ortaya koyduğu sözde çare nedir? Ev kirası zammına, sadece bir yıl süreyle uygulanmak üzere, yüzde 25 üst sınır getirmek!” dedi.

6 MASA KAVGASI

Türk milletinin altılı masadan da ümidini kestiğini söyleyen Erbakan, "Masayı oluşturan partiler arasında büyük sıkıntılar vardır ve bu sıkıntılar gerek genel başkanların gerekse diğer parti yöneticilerinin değerlendirmelerine yansımaktadır. Her partinin kendi tarafına çekmeye çalıştığı masadan gelen çatırtılar, Türkiye'nin her köşesinden duyulmaktadır. Bir defa masadaki hiçbir parti ekonomik krizi çözecek somut projeler ortaya koyamıyor" dedi.

IRKÇILIĞA KARŞIYIZ

Kongrede yaptığı konuşmada Milli Görüş'ün "ırkçılığın" her çeşidini reddettiğini söyleyen Erbakan, "Bugün dış güçler, dünya siyonizmi, ırkçılığı ve mezhepçiliği bizi birbirimize düşürmek ve ayırmak için kullanıyor. Bunlar ne Türk'ün ne de Kürd'ün selametini isterler. Asıl maksat bölmek, parçalamak ve yutmaktır. Bu oyunu bozacak olan ancak ve ancak Milli Görüş iktidarıdır. Irkçılıkla mücadele ettiği için siyasi bedel ödetilen Erbakan hocamızın öncülüğündeki Refah Partisi'nin Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi doğu ve güneydoğu illerimizde de, bu illerimizde yaşayan kardeşlerimizi ne büyük hizmetlerle buluşturduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz.” dedi.

BİHA


26 Haz 2022 - 18:52 Şanliurfa- Asayiş