Şanlıurfa Valiliği’nden tepki çeken olayla ilgili flaş açıklama

Şanlıurfa Valiliği, madde bağımlısı genç ile polis arasında yaşanan ve sosyal medya ile haber sitelerinde paylaşılan görüntülerle ilgili açıklama yaptı....

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde madde bağımlısı bir genç polislerden "Beyin kanaması geçiriyorum" deyip yardım istemiş, polis memuru da bir anda ayağına sarılan genci uzak tutmak için tokat atmıştı. Sosyal medyada ve haber sitelerinde paylaşılan görüntüler tepki çekmişti.

Şanlıurfa Valiliği söz konusu olayla ilgili açıklama yaptı.

Haliliye’de polis ekiplerince suçüstü yakalanan H.E. adlı kişinindahaönce de birçok suçtan kaydı ve 5 yıl 16 ay 100 gün kesinleşmiş cezası olduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde gerçekleşen ve 26.06.2022 günü bazı basın yayın organları ile sosyal medya platformlarında paylaşılan olay hakkında basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

İlimiz Haliliye ilçesinde hırsızlık ihbarını alan ve olay yerine giden ekiplerimiz, hırsızlık şüphelisinin kaçtığını görerek takibe başlamış, şüpheli kaçarken elindeki bayan çantası ve gözlük kutusunu çöpe atarak kaçmaya devam etmiş ve kovalamaca sonrası suçüstü yakalanmış, çalınan eşyalar mağdur şahsa teslim edilmiştir.

Yapılan kimlik tespitinde şüphelinin çeşitli suçlardan 18 adet suç kaydı bulunan ve toplamda 5 yıl 16 ay 100 gün kesinleşmiş hapis cezası olan H.E. olduğu anlaşılmış, ‘evden hırsızlık’ suçundan gözaltına alınarak çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır.

Gece gündüz canla başla, büyük özveriyle milletimize hizmet eden polis teşkilatımıza yönelik menfi durumlar sebep gösterilerek toplum üzerinde olumsuz algı oluşturmaya çalışan şahıs veya şahıslara itibar edilmemelidir”.

BİHA


27 Haz 2022 - 13:17 Şanliurfa- Asayiş