Vali Ayhan, Urfa'ya Bakan'ın desteğiyle dönüyor...

"Eğitim olmazsa olmazımız" diyerek Şanlıurfa'nın eğitim durumunu iyileştirmeye adeta ant içen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, bugün Milli Eğitim Bakanı ile görüştü ve kente Bakan'ın desteğini arkasına alarak dönüyor....

ANKARA- Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, başkent Ankara'da önemli ve dikkat çeken temaslarda bulundu.

Vali Ayhan "Eğitim olmazsa olmazımız" diyerek yaptığı ziyaretler, aldığı brifingler ve yaptığı incelemelerle kentin eğitimini mercek altına almıştı. Başarı sıralamasında sonlarda yer alan Urfa'nın eğitimdeki durumunun iyileştirilmesi adına bazı değişiklikler yapacağı, yeni uygulamalar ile eğitime ivmeye kazandırılacağı konuşulan Vali Ayhan, bu konuda hız kesmedi. Daha önce makamında Milli Eğitim Müdürlüğü'nden üst düzey yöneticileri ağırlayan Vali Ayhan bugün de Ankara'da bakanlık düzeyinde bir görüşme gerçekleştirdi.

Vali Ayhan, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile görüştü. Bakan Özer'in makamında gerçekleşen ziyaretten müjdeli bir haber geldi.

Vali Ayhan, Bakan Özer'in desteğini aldığını ifade ederek "İlimizin eğitim alt yapısını daha da güçlendireceğiz... Milli Eğitim Bakanımız Sn. Mahmut Özer'i ziyaret ettik. Sn. Bakanımızla Şanlıurfa'mızın eğitimini değerlendirdik ve destek sözü aldık" dedi.

Öte yandan Vali Ayhan, bir dönem Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde görev yapmış bir isim. Bu nedenle sahip olduğu tecrübe de Urfa'daki eğitim adına köklü değişimlere vesile olacağı inancını güçlendirmişti.


27 Haz 2022 - 23:57 Şanliurfa- Asayiş