Sendika üyelerinden toplu istifa iddiası!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan binlerce işçi üye oldukları Hizmet İş Sendikası'ndan toplu istifaya hazırlandığı öğrenildi....

ŞANLIURFA -Hükümetin verdiği son asgari ücret belediye işçilerine yansımayacağı ileri sürüldü.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin çatısı altında çalışan binlerce işçi üye oldukları Hizmet İş Sendikası’ndan toplu istifaya hazırlandığı öğrenildi.

Hizmet İş Sendikası üyelerine attığı SMS ile asgari ücretin maaşlara yansıtılmadığını duyurdu. Seçime hazırlanan Hizmet İş Sendikası’nın bu tutumuna karşı, işçiler seçim öncesi sendikadan istifa edecek iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Sendika çalışmalarından memnun olmayan işçiler, seçim öncesi sendikaya soğuk duş aldıracak.

Sendika üyelerinden yapılan açıklamada, “Tüm üyelerimizin dikkatine temmuz ayı için açıklanan asgari ücret artışı sonucu 215,70 TL’ye yükseltilen bürüt yevmiye ücretleri yerel yönetimlerde bu ücretin üstünde olmasından dolayı yansıma yapılmamıştır.

Bu enflasyon artışları ile ilgili geçim sıkıntısı yasayan tüm emekçi kardeşlerimizi çok iyi anlıyoruz ve bunun için işverenlerimiz ile görüşeceğiz ve yapacağımız görüşmeler ile ilgilide tüm üyelerimizi daha sonra bilgilendireceğiz. Seçim hazırlığında olan sendikaya karşı işçiler toplu şekilde istifa edecek” denildi.

BİHA


02 Tem 2022 - 16:23 Şanliurfa- Asayiş