Viranşehir’de belediye meclis toplantısı yapıldı

Viranşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı, meclis Başkanvekili Eyyüp Öztürk başkanlığında üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi....

Viranşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Belediye meclis salonunda halka ve basına açık yapılan toplantı, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkan Vekili Eyyüp Öztürk, katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, toplantıda alınacak kararların hayırlara vesile olması diledi.

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla meclis üyelerinin ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik eden Meclis Başkanvekili Öztürk, “Bayramların inanç, tarih ve medeniyet ekseninde milletleri birbirine gönül köprüleriyle bağlayan, yardımlaşma ve dayanışma bağlarını güçlendiren müstesna günlerdir. Hafta sonu (Cumartesi) günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramının insanlık aleminin yer yüzünde yaşadığı tüm sorunların ve sıkıntıların son bulmasına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Açılış konuşmasının ardından meclis üyelerinin gündem dışı verdikleri soru önergeleri okunarak, bazıları komisyonlara sevk edildi.

Daha sonra toplantının gündem maddelerine geçildi. Üç gündem maddesi ve ihtisas komisyon raporlarının görüşüldüğü toplantı yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Aylık toplantının ikinci birleşimine salı devam edilecek.

BİHA


04 Tem 2022 - 16:26 Şanliurfa- Asayiş