İl Başkanı Yavuz’dan tarım işçileriyle ilgili açıklama!

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Yavuz mevsimlik tarım işçileriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu....

ŞANLIURFA -Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı ve MKYK Üyesi İsmail Yavuz mevsimlik tarım işçilerinin yaşadığı sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İl Başkanı İsmail Yavuz, mevsimlik tarım işçileriyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yoksulluk kaderinizdir diyen varsa bilin ki orada yalan vardır. GAP'ın başkenti verimli arazileri, geniş mera alanları ile kendi kendine yetecek modern bir şehir olacak iken, gelecek nesiller için değil gelecek seçimler için çalışan, siyasi hesapların içinde sıkışmış şehrin kıymetli evlatları, genç dinamiği olan şehrimizde sanayi tesislerin azlığı işsizliği maalesef önleyemiyor.

Kendi şehrinde doyamayan 21. yüzyılın moderne köleliği haline gelen tarım işçilerimizin sesini duymayan kendi şehrinde istihdam edemeyen hükümet ve şehrimizde milletvekilliği yapmış, bakanlık yapmış birinin maalesef söylemekten dahi hicap duyduğum, Urfa kendi tarımının yanı sıra Türkiye'nin 48 ilinde de mevsimlik tarım işçileri ile tarımı ayakta tutan yegâne bir şehirdir.

Dün Şanlıurfa'dan Mersin'e giden tarım işçisi kardeşlerimiz Allah göstermesin ölümün kıyısına gelmişlerdir. Siz şimdi bununla mı gurur duyuyorsunuz. Şanlıurfa’mızdaki kardeşlerim, evlatlarımız bunu hak etmiyor. Şanlıurfa tarımın başkenti diyoruz ama bir yanlışlık var maalesef. Türkiye’deki tarım isçilerinin başkenti diyebiliriz. Buradan bir kez daha diyoruz ki çözüm ve Refah, Yeniden Partisi'ndedir”.

BİHA


05 Tem 2022 - 19:13 Şanliurfa- Asayiş