Doktorlardan iş bırakma kararı

Doktorlar, Konya’da doktor Ekrem Karakaya’nın silahlı saldırı sonucu katledilmesinin ardından ülke genelinde iş bırakma kararı aldı....

Türk Tabipleri Birliği (TTB) öncülüğünde sağlık çalışanları sendikaları, Konya Şehir Hastanesi'ndeki saldırıda Dr. Ekrem Karakaya'nın hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye genelinde 7- 8 Temmuz’da iş bırakma kararı aldı.

Konya’da görev yaptığı şehir hastanesinde bir hasta yakınının silahlı saldırısına uğrayan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya yaşamını yitirmişti.

Sağlık çalışanları sendikaları, ülke genelinde 7-8 Temmuz’da iş bırakma eylemi yapılacağı paylaşımında bulundu.

TTB’nin paylaşımında ise şu ifadeler kullandı:

“Dr. #EkremKarakaya Görevi Başında Katledildi! Öfkeliyiz!

Şiddete karşı 7-8 Temmuz'da G(ö)REV'deyiz!”

SAĞLIK-SEN URFA ŞUBESİNDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şanlıurfa Şubesi de iş bırakma eyleminde vatandaşları kendilerine destek olmaya çağırdı.

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“1 milyon 200 bin sağlık emekçisi, bu konuda laf değil, icraat bekliyor. Başka Ekrem Hocalar ölmesin istiyoruz, başka canlar yanmasın istiyoruz, işimizi korkmadan emniyet içinde yapmak istiyoruz. Bu kararlılığımızı siyasi iradeye göstermek için de bugün Türkiye genelinde iş bıraktık. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda bizlere destek olmaya davet ediyoruz. Ve herkese de sağlık çalışanlarının bu ülkenin hayat sigortası olduğunu buradan bir defa daha hatırlatıyoruz”.

BİHA


07 Tem 2022 - 10:03 Şanliurfa- Asayiş