Coşkun: Bayram dünyayı ve evreni kuşatan bir umuttur

Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Bayram; özelde İslam âlemini, genelde dünyayı ve evreni kuşatan bir umuttur.” ifadesini kullandı....

ŞANLIURFA- Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, KurbanBayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Coşkun, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Kurban, Allah’a yakınlığı ifade eder. Hazreti İbrahim ile oğlu Hz. İsmail’in Allah’ın emrine mutlak itaat ve teslimiyetini hatırlamaktır. Benzer bir teslimiyete ve itaate hazır oluşun mesajıdır. Bu teslimiyet ve itaat; fedakârlık, dayanışma, dostluk olarak hayata yansır, iyilikleri ve güzellikleri çoğaltır. Bayramlar iyiliklerin güzelliklerin hayatımızı kuşatmasıdır. İnsanlar arasında dayanışmanın arttığı, dostlukların kalplere nakış gibi örüldüğü, kardeşlik ikliminin kök saldığı bahşedilmiş, müstesna bir zaman dilimidir.

Bayram; özelde İslam âlemini, genelde dünyayı ve evreni kuşatan bir umuttur. Bayramı umutla karşılayan, neşeyle yaşayan ve yarınlara aktaran bir misyonumuz var. Bizler, insani değerleri asırlardır yaşayan, yaşatan ve savunan ‘insanlığın son adası’ olarak görülen bir medeniyetin mensuplarıyız. Günümüzün en temel sorunlarının çözümü de asırlar boyunca zamana ve mekâna şekil vermiş bu mukaddes medeniyetin aklını, kalbini, eylemlerini ve ahlakını hatırlamakla mümkündür.

Ülkemizi yıllar yılı meşgul eden terörün kökünün kurutulmasını; dünyanın birçok yerinde çatışma, iç savaş, işgal ve benzeri zulümlere muhatap olan Müslümanların selamete, barışa ve esenliğe ulaşmasını temenni ediyoruz. Hanelerimize huzur, bereket ve selamet getirmesi duasıyla Kurban Bayramınız mübarek olsun.”

BİHA


08 Tem 2022 - 18:34 Şanliurfa- Asayiş