YRP İl Başkanı Yavuz: Türk milleti tarih yazmıştır

YRP Genel Merkez MKYK Üyesi ve Şanlıurfa İl Başkanı Yavuz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, o gece vatana ve millete olan bağlılığını bir kere daha gösteren Türk milletinin “cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdığını” kaydet...

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Merkez MKYK Üyesi ve Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılında Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz’un vatanın bölünmez bütünlüğünün, milletin azim ve kararlılığının, milli birlik ve beraberliğinin bütün dünyaya bir kez daha gösterildiği tarih, dünya toplumlarına ve devletlerine ders veren bir destan olduğunu kaydeden Yavuz, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Milletimizin darbe teşebbüsü karşısında gösterdiği refleksin böylesine senkronize olmasında güçlü bir liderliğin payı büyüktür. Halkın inancını pekiştirmiş ve direnişi başarılı kılmıştır. 15 Temmuz darbe girişiminde Türk Milleti, vatana ve millete olan bağlılığını bir kere daha göstermiş, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazmıştır.

Herkes gördü ki, asil kanlarıyla suladıkları bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmeyen ve demokrasiye göz diken kanlı ellerin hâkimiyetine girmeyen Türk Milleti, büyük ve asil bir millettir.

Demokrasimize kast eden, birlik ve beraberliğimizi yok etmek isteyen, büyük ve kutlu yürüyüşümüzü engellemek isteyen iç ve dış bütün hainlere karşı iman dolu göğüsleri ile dimdik ayakta duran ve bu uğurda şahadete eren kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle anıyor, milli idareye sahip çıkan tüm Şanlıurfalı hemşerilerime, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde sevgi ve saygılarımı sunuyorum”.

BİHA


14 Tem 2022 - 16:00 Şanliurfa- Asayiş