Haliliye'de zabıta tarihi geçmiş ürünlere el koydu

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kentin işlek noktalarında yürüttüğü denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş 22 kalemde bin 470 ürün ele geçirdi....

HALİLİYE- Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü halk sağlığını korumaya yönelik yürüttüğü denetimlerini bölge bölge devam ettiriyor.

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, market ve bakkallara yönelik denetime çıktı. Şair Nabi Mahallesinde gerçekleştirilen denetimlerde market ve bakkalların iş yeri açma ruhsatı ve hijyenin yanı sıra ürünlerin son kullanma tarihleri kontrol edildi.

İnceleme esnasında bir markete giren zabıta ekipleri, gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerinin geçtiğini belirledi. Aralarında bebek maması, bakliyat ürünleri, çeşitli meşrubat ve atıştırmalıkların bulunduğu 22 kalemde bin 470 ürün ele geçirildi. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından tarihi geçmiş gıda ürünleri imha edilirken, vatandaşların sağlığını hiçe sayarak bu ürünleri raflarda bulunduran işyerlerine yönelik ise tutanak hazırlandı.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada halkın sağlığını ve menfaatini korumayı amaçladıkları belirtirken denetimlerin süreceği kaydedildi.

BİHA


17 Tem 2022 - 15:23 Şanliurfa- Asayiş