Tuğba Özay yangın gecesini anlattı

Şanlıurfa’da, dün akşam yanan otelde son dakika değişikliğiyle konaklamaktan vazgeçen şarkıcı Tuğba Özay, “Son dakika otel değişikliği yapmıştım. O odada kalsaydım şu an sizinle konuşamıyor olurdum” dedi....

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde yer alan Harran Otel'de korku dolu anların yaşanmasına neden olan yangına otel odasında fişte unutulan saç düzleştirme makinesinin neden olduğu ortaya çıktı.

Yangın nedeniyle, otelde konaklayan Nevzat Soydan, Hamiyet ve Benhur’un da aralarında bulunduğu şarkıcılar ve çok sayıda müşteri yoğun dumandan etkilendi. Dumandan etkilenen çok sayıda kişi sağlık ekiplerince çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Şarkıcı Tuğba Özay’ın da adı otelde konaklayanların arasında geçmişti. Ancak Özay, son dakika değişikliği yaparak başka otele geçti. Felaketten döndüğünü söyleyen Özay, gazetecilere açıklamada bulundu.

“Son dakika otel değişikliği yapmıştım. O odada kalsaydım şu an sizinle konuşamıyor olurdum” diyen Tuğba Özay, şunları söyledi:

“Yangın felaketini çok iyi bilen bir insanım bu konuda deneyimliyim. Yangının büyüğü küçüğü yok, büyük bir tehlikeden korudu Rabbim bizi. Normalde ben Harran Oteli’nde kalacaktım fakat diğer oteldeki dostlarım beni çağırınca ben başka bir otelde kaldım. Ben düğünde sahne alıp şahit oldum. Her şey çok güzeldi, sanatçı arkadaşlarım vardı. Asistanım oda kartlarımızı getirdi ama ben son anda karar değiştirdim. Ben çıktıktan sonra bizim kalacağımız odada ve yandaki odada yangın çıkıyor. Felaketten döndüm.”

Geçen yıl da benzer bir durumla karşı karşıya kaldığını anlatan Özay, “Otelde programımız vardı, sanatçı arkadaşlarımızla düğündeydik. Yanan odalarda biz kalacaktık, 115 ve 116 numaralı iki oda ben ve asistanımın kalacağı odaydı. Eğer o dumanda, o odada kalsaydım muhtemelen şu anda sizinle konuşamıyor olurdum. Allah korudu bizi. Geçen senede aynı olayı yaşamıştık. Tekrardan aynı olayı yaşamamam çok ilginç. Resmen yangınla bir imtihanda gibi hissediyorum kendimi. Herkese çok geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

BENHUR: ÇOK ÜZÜCÜ BİR ANDI

Olayın yaşandığı otelde konaklayan şarkıcı Benhur ise şunları söyledi:

“Önemli olan bir cana bir şey olmaması, sevgili sanatçı arkadaşlarımın personellerin orada konaklayan insanların hiçbirine bir şey olmaması bizi çok mutlu etti. Çok üzücü bir andı. Bu olumsuz tablonun oluşması bizi üzdü. Korku dolu saatler yaşadık aslında, o anları bir daha yaşamak istemeyiz”.

AJANS URFA


18 Tem 2022 - 15:53 Şanliurfa- Asayiş