Eyyübiye’de eğitimciye şiddet iddiası

Eyyübiye’de bir ilkokulda iddiaya göre okul müdürü ile bir veli arasında çıkan tartışmada müdür darp edildi. Karakolda sonuçlanan tartışmayla ilgili açıklama yapan Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi Başkanı Coşkun, “Eğitimciye kalkan eller kırılmalı” dedi....

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde yer alan Yenice İlkokulu Müdürü Dündar Ok ile bir veli arasında okulda bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı. Sözlü tartışmanın fiziksel şiddete dönüştüğü olayda iddiaya göre Müdür Ok, veli tarafından darp edildi.

Her iki taraf da birbirlerinden şikayetçi olurken, tarafların karakolda polise ifade verdikleri öğrenildi.

COŞKUN: EĞİTİMCİYE KALKAN ELLER KIRILMALI

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Şanlıurfa Şubesi Başkanı İbrahim Coşkun, eğitim çalışanlarına yönelik her türlü şiddeti kınadıklarını kaydetti.

BİHA’ya konuşan Coşkun, eğitimcilerin şiddete uğramaması için yetkililere çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Bu tür şiddet olaylarına ilişkin yasal düzenlemeler yapılarak bu gibi olaylara tevessül edenlerin ağır cezalarla mutlaka cezalandırılması gerekir diye düşünüyorum. Bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Eğitimciye kalkan eller kırılmalı. Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi olarak bu konunun takipçisi olacağız.”

Urfa’nın eğitimde şiddet olaylarıyla gündeme gelmesinden ziyade başarısıyla konuşulması gerektiğini vurgulayan Coşkun, “Bugün YKS sonuçları açıklandı. Urfa’dan da başarılı öğrenciler çıktı. Eğitimi bu tür güzel haberlerle dillendirmemiz gerekirken Urfa’nın bu tür şiddete meyilli şekilde adının çıkması hiçbirimizin hoşuna gitmiyor. Kesinlikle bu şiddeti tasvip etmiyoruz” dedi.

BİHA


18 Tem 2022 - 17:32 Şanliurfa- Asayiş