Siverek’te trafiği rahatlatacak alternatif yol hizmete açılıyor

Siverek’te, Adıyaman-Çermik kara yoluna bağlantı sağlayacak yolun yakın zamanda hizmete giriyor....

Şanlıurfa Büyükşehir ve Siverek Belediyesi tarafından Hayriye Mahallesinde yapımı devam eden 22 metre genişliğinde bin 350 metre uzunluğundaki alternatif yolda sıcak asfalt çalışmaları devam ediyor.

Yolun yapımının tamamlanmasıyla Adıyaman-Çermik kara yoluna bağlantı sağlanırken ilçe ekonomisinin mihenk taşlarından canlı hayvan pazarı yoluna da alternatif olacak.

Yeni yerleşim alanlarının alt yapısının hazırlanmasının yanı sıra Hayriye Mahallesine de canlılık katacak yeni yol, mahalle sakinlerini memnun etti.

Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, yoldaki çalışmalarda sona gelindiğini belirterek Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür etti.

Yolun lokasyon açısından büyük önem arz ettiğini belirten Çakmak, “Adıyaman-Çermik kara yoluna bağlantı sağlamasının yanı sıra özellikle canlı hayvan pazarımıza ulaşımın daha hızlı, seri, rahat ve daha konforlu içerisinde sağlayacak bir güzergahta yapılıyor. Kentimiz ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir yol çalışması oluyor. Tabii bununla birlikte şehir trafiğini de ciddi manada rahatlatacak alternatif bir yol olarak planlandı. Gerek ekonomik anlamda gerekse ulaşımın rahatlaması anlamında büyük önem arz ediyor. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarıma, Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına, Fen İşleri Müdürlüğümüze ve her zaman bizimle diyalogda olan muhtarımıza teşekkür ediyorum. Memleketimize hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

BİHA


19 Tem 2022 - 14:54 Şanliurfa- Asayiş