Son anket sonucu açıklandı!

Themis Araştırma'nın yaptığı son ankete göre iktidar hızlı bir şekilde oy kaybederken, Millet İttifakı söz konusu oyları alamıyor....

ŞANLIURFA- Themis Araştırma, tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini doğru tahmin etmişti. Firma gerçekleştirdiği yeni seçim anketi sonuçlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel BaşkanıErdoğan, oy oranı bakımından kan kaybetmeye devam ediyor ve tarihinin en düşük düzeyinde seyrediyor.Her ne kadar kararsızlar geleneksel şekilde oransal dağıtıldığında yüzde 35’lik oy oranına ulaşıyor gibi gözükse de, kararsızlar ve söylemeyenler tek tek sorgulandığında bu iki gruptan eser derecede oy aldıkları gözleniyor.

Açıklanan sonuçlara görebugün seçim olsa kararsızım diyenlerin yüzde 16.9’u, oy kullanmayacağım diyenlerin yüzde 26.5’i son genel seçimlerde AK Parti seçmeniymiş.BaştaCumhuriyet Halk Partisi (CHP)olmak üzere millet ittifakını oluşturan muhalefet partileri, her türlü siyasi görüşü temsil etme iddiasında olmalarına rağmen, AK Parti veMilliyetçi Harekat Partisi’nin (MHP) kaybettiği oyları toplayabilmek için gerekli atılımı yapamıyor.

BİHA


20 Tem 2022 - 09:01 Şanliurfa- Asayiş