TMO, buğday ve arpaya destek primi ödeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Buğday ve arpalarını TMO’ya satan çiftçilere destek verilecek. Buğday için kilogram başına 1 lira, arpa için ise 50 kuruş prim desteği ödenecek....

ŞANLIURFA- Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğanimzasıyla bugün Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, 2022 yılında Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı olarak arpa ve buğday üretimi yapan çiftçilere destek verilecek.

Ürettikleri ürünlerini Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) satan ve bu satışlarınıalımsatım belgesi ile belgelendiren çiftçilere buğday ürünü için kilogram başına 1 TL, arpa ürünü için kilogram başına 0.50 TL ‘TMO Alım Primi Desteği’ ödenecek.

2022üretimyılı içerisinde ÇKS’de kayıtlı olan ve desteklenmeden yaralanmak isteyen çiftçilerin en geç 1 Eylül tarihine kadar ürünlerini TMO’ya satarak 16 Eylül tarihine kadar ÇKS’de kayıtlı oldukları müdürlüklere alım satım belgeleri ile müracaat etmeleri gerekiyor. Ayrıca bu destekten haksız yere yararlandığı tespit edilen üreticiler, 5yıl boyunca hiçbir destekten yararlanamayacak.

BİHA


21 Tem 2022 - 08:51 Şanliurfa- Asayiş