Büyükşehir Belediyesi araç filosunu güçlendirdi

Şanlıurfa kent genelinde vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kendi öz kaynaklarıyla ilaçlama çalışmasında kullanılmak üzere 40 adet araç satın aldı....

ŞANLIURFA - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kendi öz sermayesi ile araç filosunu güçlendiriyor. Kiralama yönteminden çıkarak kendi öz kaynaklarıyla alınan araçlarla hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, tasarruf sağladı.

İş makinelerinin yanı sıra binek araçlarını da kendi kaynaklarıyla satın alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, ilaçlama çalışmasında kullanılmak üzere 40 adet araç satın aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı bünyesine alınan araçlar teslim alındı.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi önünde düzenlenen törene, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Genel Sekreter Ferit Dağdeviren, daire başkanları ve şube müdürleri katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ilaçlama çalışmasında kullanılacak olan araçları kontrol etti. İncelemelerde bulunan Beyazgül, öz kaynaklarla alınan araçların Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diledi.

BEYAZGÜL: KENDİ KAYNAKLARIMIZLA FİLOMUZU GÜÇLENDİRİYORUZ

Kiralamadan vazgeçip kendi öz kaynaklarıyla hizmet araçlarını satın alarak büyük bir tasarruf sağladıklarını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak kendi kaynaklarımızla araçları satın alarak bizzat daha kaliteli ve daha ucuza mal etmek adına çalışmalarımız devam ediyor. İlaçlama biriminde kullanılmak üzere 40 aracımızı satın aldık. Alınan 40 araçla bundan sonra belediyemiz kendi ilaçlamasını ihaleye değil, kendisi yapacak. İlacımızı da kendimiz almış olacağız. Artık araç firmalarının yarışması değil, artık ihaleler en kaliteli ilaç firmalarının yarışı şeklinde olacaktır. Bugüne kadar birçok sorunu çözdük. Şu anda ilaçlamada çok büyük başarı elde ettik.

153 iletişim merkezine ilaçlamadan dolayı yapılan şikayetler çok asgari düzeye düşmüş bulunmaktadır. Sistemli bir şekilde arkadaşlarımız gayretle hem kırsalda hem merkez de ilaçlama çalışmalarını sürdürmektedir. Vatandaşlarımız ilaçlama çalışmalarımızdan çok memnun olduklarını bize iletiyorlar. 40 aracımızı aldık ve bundan sonra kendi ekibimiz ve kendi aldığımız ilaçla Şanlıurfa’da ilaçlama çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tır, silindir, kamyon, kepçelerimizi aldık. Kırsalda ve Fen işlerinde şu anda birçok çalışmayı ve faaliyeti ihale yapmaksızın kendi ekibimizle hizmetlerimize devam ediyoruz’’ dedi.

BİHA


03 Ağu 2022 - 16:36 Şanliurfa- Asayiş