Özgür Eğitim-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Uzundağ: “Promosyon sözleşmeleri yenilensin”

Özgür Eğitim-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Vehbi Uzundağ, kamu görevlilerine ödenen banka promosyonlarıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, promosyon ücretlerinin yenilenmesi gerektiğini vurguladı....

ŞANLIURFA- Özgür Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Özgür Eğitim-Sen) Şanlıurfa Temsilcisi Vehbi Uzundağ, banka promosyonlarının yeniden güncellenmesi çağrısında bulundu.

Uzundağ, yaşanan ekonomik kayıpların göz önüne alındığında memurların maaş ödemeleriyle ilgili yapılan promosyon anlaşmalarının gözden geçirilmesi yada memurların lehine feshedilmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye’de son zamanlarda genel olarak kötüleşen, kötüye giden bir ekonomi var. Pandemi süreci ile birlikte daha da kötüleşen ekonomiyle bankalar hariç toplum olarak büyük kayıplar yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. Resmi veriler bir yana toplum olarak (istisnalar hariç) yüzde 200-250 kayıplarla karşı karşıya kaldık, bu kayıplar bir müddet daha devam edeceğe benziyor.

Bilindiği gibi memur maaş alımları ile ilgili olarak çeşitli bankalarla yapılan ödeme anlaşmaları neticesinde tek seferde olduğu gibi belli periyotlarla da memurlara ödeme yapılmaktadır. Özellikle uzun vadeli anlaşmaların(3-5 yıllık anlaşmalar) ilk etapta kazanım gibi görünse de uzun vadede memurların aleyhine olduğu açıktır.

Son bir yılda yaşanan ekonomik kayıplar göz önüne alındığında memurların maaş ödemeleriyle ilgili yapılan promosyon anlaşmalarının gözden geçirilmesi yada memurların lehine feshedilmesi gerektiği açıktır.

Yetkililerin sorumluluklarını yerine getirmeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz. Bu sefer de kendinizden yana olun, banka promosyonlarını çalışanların lehine yeniden düzenleyin.”

BİHA


13 Ağu 2022 - 15:01 Şanliurfa- Asayiş