Birecik'te hudut karakoluna saldırı sonrası terör hedefleri vuruldu!

Milli Savunma Bakanlığı, Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde Çiçekalan Hudut Karakolu’na düzenlenen terör saldırısından sonra belirlenen hedeflerin vurulduğunu açıkladı. Bakanlık 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu....

Milli Savunma Bakanlığı,ŞanlıurfasınırındakiÇiçekalan Hudut Karakolu'na teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan askerin kimliğini Topçu Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu olarak açıkladı.

Bakanlığın açıklamasında, saldırıda 4 askerin de yaralandığı bilgisi verilerek şu ifadeler kullanıldı:

"Birecik/Şanlıurfa hududunda 16 Ağustos 2022 tarihinde teröristlerce yapılan havan tacizi sonucunda kahraman silah arkadaşımız Topçu Uzm.Çvş. Uğurcan CİRNOOĞLU şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhâl hastaneyesevkedilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateşdestekvasıtaları ile vurulmuş, bölgede ilk belirlemelere göre 13teröristetkisiz hâle getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet; kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır,yaralısilah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz".

BİHA


16 Ağu 2022 - 14:47 Şanliurfa- Asayiş