İl Sağlık Müdürlüğü: Hastaların yarısı randevusuna gelmiyor

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk Günak, MHRS’den randevu alan 2 kişiden 1’inin randevusuna gelmediğini belirterek, "Randevuya gelemeyecek olanların mutlaka iptal ettirmesi gerektiğini, randevuya gelmeyen vatandaşların diğer insanların muayene olmasını engel...

ŞANLIURFA – Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü sıkça gündeme gelen hastanelerden randevu alamama problemleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Faruk Günak, 2022 yılı başından itibaren Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden alınan randevulara hastaların gelmediğini vurguladı. Günak, şunları kaydetti:

“Şanlıurfa ilimizde ve ülke genelinde merkezi hastane randevu sistemiyle ilgili sorunların başında vatandaşlarımızın alınan randevulardan her iki hastadan birinin randevusuna gelmemesi geliyor. İlimiz genelinde randevu süreleri çok uzun olmamakla birlikte bu süreyi daha da kısaltmak halkımızın hekime ulaşmasını daha da kolaylaştırmak amacıyla alınan randevuya gelinmesi, gelinmeyecekse randevu iptalinin gerçekleştirilmesini istemekteyiz. Bu şekilde oluşturulmuş randevu kapasiteleri gereksiz bir şekilde işgal edilmemiş olacak ve muayene ihtiyacı olan hastalarımızın hekime ulaşması daha da kolaylaşacaktır.”

Gidilmediği halde iptal edilmeyen her randevunun ihtiyacı olan bir vatandaşın hizmet almasını engellediğini belirten Günak, “Gidemeyeceğiniz randevuları 1 dakika öncesine kadar ALO182 veya http://mhrs.gov.trMHRS Mobil ‘den iptal ederek diğer vatandaşların yararlanmasını sağlayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

BİHA


17 Ağu 2022 - 12:05 Şanliurfa- Asayiş