Beyazgül: Kırsaldaki yol sorunlarının yüzde 90’ı tamamlandı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Viranşehir kırsal mahallelerinde devam eden sathi asfalt çalışmalarını yerinde inceledi....

VİRANŞEHİR- Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve kırsal yollarda yol yenileme, yol genişletme, yeni yol açma ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Kendi ekip ve ekipmanlarıyla Şanlıurfa’ya yeni yollar kazandırdıklarını söyleyen Başkan Beyazgül “ Şanlıurfa’da asfaltsız yol bırakmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Şanlıurfa kent merkezi ve 13 ilçede çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kırsal mahallelerde yol sorununu yüzde doksan oranında çözüme kavuşturdu.

Viranşehir ilçesi kırsalında da yolların büyük bir bölümünü tamamlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen taleplere de ivedilikle uzun ömürlü kalıcı çözümler üretiyor.

Beyazgül, çalışmaların devam ettiği Gönüllü - Ayaklı - Karatepe Grup Yolunda güzergâhında sathi kaplama ve asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek teknik ekipten yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

BEYAZGÜL, “2023 YILINDA YOL SORUNU OLMADAN SAHADA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Beyazgül, “Viranşehir’deyiz Karatepe Grup yolu üzerindeyiz. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız burada bir çalışma başlattılar. Buradaki çalışmaları Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait araç ve ekiplerimizle gerçekleştiriyoruz. Bu yolun uzunluğu 22 kilometre bağlantı yollarıyla birlikte 32 kilometreye çıkıyor. Bu yol Kemberli beton yoluna bağlanıyor. Böylelikle Viranşehir ilçemizde birkaç yolumuzu daha tamamladığımız zaman Burada araç sürücüleri asfalt yoldan inmemiş olacaklar.

Bundan sonra kırsalda bütün yollarımızı kendi araçlarımız ve kendi ekiplerimizle yapacağız. Şanlıurfa’da muhtarlıklar arası ve grup yolları olmak üzere hiçbir yeri asfaltsız bırakmayacağız. Şuana kadar tamamladığımız yol Şanlıurfa ilçelerinde ve kırsalında yüzde 90 2023 yılında artık yol sorunu olmaksızın sahada olmaya devam edeceğiz. Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyorlar. Biz birlik ve beraberlik içerisinde bir ekip olarak Şanlıurfa’ya hizmet ediyoruz. Bu ekibin tek mutluluğu insanlarımıza hizmet etmektir” diye konuştu.

BİHA


20 Ağu 2022 - 16:15 Şanliurfa- Asayiş