Urfa'dan heyet de Bakan Soylu ile olay yerinde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Mardin’in Derik ilçesinde meydana gelen kaza yerinde incelemelerde bulundu. Bakan Soylu’yu eşlik eden AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Kırıkçı’nın da yer aldığı heyet, Soylu ile birlikte acılı ailelerin acısını paylaştı....

Haber albümü için resme tıklayın

Derik ilçesinde yaşanan katliam gibi kaza sonrasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu özel bir uçakla Mardin’e gitti. Soylu’yu burada Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve aralarında AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Mardin Milletvekili Demirkaya, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin’in de yer aldığı heyet karşıladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra yaşanan katliam gibi kazaya ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Soylu, Gaziantep'teki elim kazanın ardından akşam saatlerinde Derik'ten üzücü bir haber aldıklarını anlatarak, “İki tırın sebebiyet verdiği kazada şu ana kadar 20 vatandaşımız hayatını kaybetti. 26 yaralımız var. Yaralılarımıza Cenabı Allah’tan şifa diliyorum. Olay bütün yönleriyle savcılığımızca soruşturulmaktadır. İhmal, kasıt, her neyse bütün süreçler tetkik edilecektir. Kolluk güçlerimiz de bu konudaki çabanın içerisindedir." dedi.

Olay yerindeki incelemelerinin ardından elim kazada vefat eden ailelerin acılarını paylaştı. Aile ziyaretlerinde Bakan Soylu’ya aralarında AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Mardin Milletvekili Demirkaya, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin’in de yer aldığı isimler eşlik etti.

BİHA


21 Ağu 2022 - 11:19 Şanliurfa- Asayiş