Başarılı öğrencilerle yemekte buluştu

Akçakale Belediye Başkanı Yalçınkaya, belediyenin gençlik merkezinde eğitim desteği alarak YKS’yi kazanan öğrencilerle yemekte buluştu....

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ilçede Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) başarılı olan öğrencilere yemek verdi.

Davette, Akçakale Belediyesi’ne bağlı Gençlik Merkezi’nde YKS’ye hazırlanan ve aldıkları eğitim sayesinde sınavı kazanan 41 öğrenci Başkan Yalçınkaya ile bir araya geldi. Tüm öğrencileri tek tek tebrik eden Başkan Yalçınkaya, gençlere bundan sonra da her zaman destek olacağını belirtti.

YALÇINKAYA: BU BAŞARI BİR BAŞLANGIÇ

Mehmet Yalçınkaya, anne ve babalara çağrıda bulunarak, şunları dile getirdi:

“Göreve geldiğim günden bu yana söylüyorum. Söylemeye ve yapmaya devam edeceğim. Akçakale’yi fiziken düzelttik; anayolları, çevreyolları, düğün salonu, spor alanları, içme suyu, doğal gazı, hal pazarı, üst geçidi, köylerde yapılmış bin km. yolu, parke taşı, beton yolu, sıcak asfaltı… hepsini hallettik. Bunların insan hayatında önemli bir yeri var ama en önemlisi eğitim. Toplamda 59 bin öğrencimiz var. 50 binde 41 öğrencimiz kazandı. Bunu çok büyük bir kazanç saymıyorum ama bunu bir başlangıç sayıyorum. İyi yerlerde olacağız dedik, bu düşünceyle yola çıktık. Bunu duyan öğrenci ve velilerimiz müspet olarak nasibini aldı. Diğer anne babalara sesleniyorum. Çocuklara değer verin, eğitime değer verin. Türkiye’yi, dünyayı, Akçakale’yi değiştirecek olan eğitimdir.”

“HEDEFE BİRLİKTE VARACAĞIZ”

Sınavı kazanamayan öğrencilere de moral desteği veren Yalçınkaya, şu tavsiyelerde bulundu:

“Kaybedenler üzülmesin. Hayat bir yarıştan ibaret değil. Önümüzde uzun bir zaman yine var. Hepsi genç pırıl pırıl arkadaşlarımız. Moralimizi bozmayacağız. Arkadaşlarımızın ortaya koyduğu başarıdan yola çıkarak tekrar hedefe koyulacağız ve inşallah hedefe birlikte varacağız.”

Etkinlikte bir öğrenci, Yalçınkaya’yı resmettiği kare kalem portresini kendisine hediye etti.

BİHA


22 Ağu 2022 - 15:38 Şanliurfa- Asayiş