Cumhurbaşkanı öğretmenlere 'tayin' müjdesi verdi! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası müjdeli haberi paylaşarak ''Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini vermek istiyorum" dedi. Özür grubu tayin sonuçlarının açıklanması için de yalnızca saatle...

ANKARA- Mazerete bağlı yer değiştirme için başvuru yapan öğretmenler merakla sonuçları beklerken müjdeli haber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

KabineToplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya dair açıklama yaparak''Eş durumu ve benzeri taleplerle özür tayinine müracaat eden öğretmenlerimize, başvuruların istisnasız tamamının karşılandığı müjdesini vermek istiyorum" dedi.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANIYOR?

15 Ağustos'ta başlayan mazerete bağlı yer değiştirme tercihleri 19 Ağustos'ta sona ermişti. Sonuçlar ise 23 Ağustos'ta (bugün) MilliEğitimBakanlığı (MEB) tarafından açıklanacak.Sonuçlar, “personel.meb.gov.tr” adresinde yayımlanacak. Ardından da yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri yer değiştirme takviminde belirtilen süreler içinde tamamlanacak.

BİHA


23 Ağu 2022 - 00:13 Şanliurfa- Asayiş