Teknik Direktör Kemal Kılıç: Hedefimiz Şanlıurfaspor’u şampiyon yapmak

TFF 2. Lig’de sezonun ilk maçını kendi evinde Çorum FK’ya karşı oynayacak olan Şanlıurfaspor’da Teknik Direktör Kemal Kılıç, yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu. Kılıç, “Hedefimiz Şanlıurfaspor’u şampiyon yapmak.” dedi....

TürkiyeFutbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Şanlıurfaspor’da Teknik Direktör Mustafa Kemal Kılıç yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu.

KILIÇ: İLK MAÇI KAZANIP LİGE MORALLİ BAŞLAMAK İSTİYORUZ

Kılıç, Çorum FK maçını kazanıp moralli bir şekilde lige başlamak istediklerini belirterek, şunları söyledi:

“Tüm takımlarda olduğu yüzde yüz oranla hazırız diyemeyiz. Ama maçı kazanacak gücümüz ve kalitemiz var. Hedefimiz Şanlıurfaspor’u şampiyon yapmak. Seyircilerimizin önünde, kendi evimizde oynayacağımız ilk maçı kazanıp lige moralli başlamak istiyoruz. İnşallah iyi başlayıp bu galibiyeti almak istiyoruz. Herkesin beklentisi tabiri caize bıçak kemiğe dayanmış gibi bir şampiyonluk. Hedefe yatkın hedeflere yakışır oyuncularımızı aramıza kattık.”

“ALIŞMA SÜRECİNİ KISA SÜREDE ATLATACAĞIZ”

Takıma yeni katılan futbolcularla birlikte bir alışma süreci olduğunu ve bu alışma sürecini kısa sürede tamamlayacaklarını kaydeden Kılıç, “Alışma süreci mutlaka olacak. Birbirlerine hem taktik acıdan hem arkadaşlık açısından hem de birbiriyle iyi geçinebilme anlamında bir süreç mutlaka geçmesi gerekiyor. Bunudahakısa sürede halledeceğiz gibi gözüküyor. Ama her şeyin önemlisi şartlar ve içinde bulunduğumuz durumlar yeni kurulan bir takımın sorunları ne olursa olsun hiçbir bahaneye hiçbir şeye sığmadan maçı kazanmak durumundayız. İnşallah kazanacağız.” diye konuştu.

BİHA


24 Ağu 2022 - 11:40 Şanliurfa- Asayiş