KYK yurt başvuruları başladı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, üniversite öğrencileri için KYK yurt başvurularının başladığını duyurdu....

ŞANLIURFA- Üniversite tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikteKredi Yurtlar Kurumu (KYK)yurt başvurularının ne zaman başlayacağı merakla bekleniyordu.Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan açıklamayla birlikteKYK yurt başvuruları başladı.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

– e Devlet Kapısı'na T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.

– Sağ üst kısımdaki arama çubuğuna “Yurt Başvurusu” yazın. (Direkt linki aşağıda bulabilirsiniz.)

– Açılan ekranda yurt başvurunuzu görüntüleyebilirsiniz

KYKYURT ÜCRETLERİ HAKKINDA AÇIKLAMA

KYK yurt ücretleri merak edilip araştırılmaya başlandı. 2022-2023 dönemine ilişkin henüz resmi olarak KYK yurt ücretleri açıklanmadı.Yurt ücretleri hakkında Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, “Resmi olarak yurt ücretlerini eylül ayı içerisinde inşallah belirleyeceğiz ve açıklayacağız. Onun haricindeki hiçbir bilgiye itibar etmesinler.” açıklamasında bulundu.

Ancak asgari ücret ek zammının ardından yurt ücretlerine zam gelmesi bekleniyor. KYK yurt ücretlerinin 500 ila 800 lira arasında olması öngörülüyor.

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK burs başvuruları geçen sene 5 Kasım tarihinde başlamıştı. Ancak bu seneki KYK burs başvuru tarihleri henüz belli olmadı.

BİHA


24 Ağu 2022 - 12:36 Şanliurfa- Asayiş