Şanlıurfa’da ‘Gençlerin Sivil Katılımını Güçlendirme Eylem Planı’ lansmanı yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Ulusal Demokratik Enstitüsü iş birliği ile düzenlenen Gençlerin Sivil Katılımını Güçlendirme Eylem Planı lansmanı Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde yapıldı....

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Kent Konseyleri Birliği, Ulusal Demokratik Enstitüsü iş birliği ile düzenlenen Gençlerin Sivil Katılımını Güçlendirme Eylem Planı lansmanı Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Cumhuriyet Sosyal Tesisleri toplantı salonunda yapıldı.


Lansmana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, Ulusal Demokratik Enstitüsü (NDI) temsilcileri, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanvekili Necati Binici, Şanlıurfa Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

BEYAZGÜL: GENÇLERİMİZ İNİSİYATİF ALMAKTAN KORKMASIN

Gençlerin Sivil Katılımını Güçlendirme Eylem Planı Lansmanında konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül gençlere, “İnisiyatif almaktan korkmayın” dedi.

Başkan Beyazgül, “ Gençlerimizin korkmaması gereken bazı konular var. Bunlardan biri hata yapmaktan ve inisiyatif almaktan korkmamalarıdır. Gençlerimiz hayatın içerisinde olmaktan, Sivil Toplum Kuruluşlarının içerisinde olmaktan korkmamalıdırlar. Eğer bir kimse bir STK’nın içerisindeyse ve orada gayretle çalışıyorsa STK bünyesinde olan ve olmayan birini kıyasladığımızda aradaki fark mutlaka görünür. Hiçbir şeyi yapanla yapmayanı bir tutmak olmaz. Bu durumu örneklerle de göstermek gerekir.

“GENÇLİK MERKEZİ VE SPOR SALONLARI GENÇLERİN GELİŞİMİNİ SAĞLIYOR”

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip Şanlıurfa’da gençlere ve kadınlara yönelik hizmetlerin devam ettiğinin altını çizen Başkan Beyazgül, şunları kaydetti:

“ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak çok büyük çalışmalar yaptık. Gençlerimiz için 47 adet spor salonu açtık. Gençlerimiz bu salonlarda eğitim alıyorlar. 10 olan Kadın destek merkezi sayısını 32’ye çıkardık. Gençlik merkezi sayısını da 19’a çıkardık. Bu merkezlerin sayısını daha da artıracağız. Gençlerimizin bu topluluklara katılarak kendilerini yetiştirmeleri ve fiziki olarak gelişmelerini sağlıyoruz. Güçlü olmak zorundayız. Bu gençliğimizin güçlü olmasından geçiyor. Bu gençlerimizin güçlü olmasının yolu ise Sivil Toplum Kuruluşlarının içerisinde aktif olarak rol almalarından geçiyor.”

Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanvekili Necati Binici ve Ulusal Demokratik Enstitüsü (NDI) Türkiye temsilcisi Elif Avcı programda konuşma yaparak bu tür programların kamu kurumları ve STK’lar arasındaki bağı güçlendirdiğini belirterek gençlerin sivil katılıma eylem planının hayırlara vesile olması temennisi paylaşıldı. Programın diğer belediyelere de örnek teşkil etmesi gerektiği ifade edildi.

BİHA


24 Ağu 2022 - 18:26 Şanliurfa- Asayiş