Coşkun sanatçı Gülşen’i kınadı!

Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, pop sanatçı Gülşen’in İmam Hatiplilere ilgili söylediği sözleri şiddetle kınadığını belirtti....

ŞANLIURFA -Memur Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, pop sanatçı Gülşen’in İmam Hatiplilere ilgili söylediği sözleri kınadığına vurgu yaparak, bu sanatçının çıplaklığı ve teşhirciliği makul gösterme konusundaki çabası tek derdinin şarkı söylemek olmadığına da ortaya koyduğunu söyledi.

Coşkun açıklamasında, “Kadın hakları savunusunu kadın bedenini teşhir ederek yapabileceğini sanan, toplumun normatif kabulleri ve değerlerini alaya almaktan başka varlık alanı bulunmayan sözde sanatçı #Gülşen İmam Hatiplilerle ilgili yakışıksız sözlerini şiddetle kınıyorum.

Politik doğruculuğun kendisine vazettiği şeyler dışında herhangi bir fikri olmayan bu sözde sanatçının; çıplaklığı ve teşhirciliği makul gösterme konusundaki çabası tek derdinin şarkı söylemek olmadığına da ortaya koyuyor. Nerede nasıl davranacağımızı, nasıl duracağımızı ve ne diyeceğimizi belirleyen şey medeniyet ve ahlaktır. Fakat görüyoruz ki son zamanlarda her ikisine tabii olmayı reddeden, hatta reddetmeye çağıran bir propaganda süreci işletiliyor” ifadesini kullandı.

Şarkıcı Gülşen hakkında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatıldı.

BİHA


25 Ağu 2022 - 08:49 Şanliurfa- Asayiş