Urfalı Bakan Nebati'den 'Gülşen' tepkisi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, şarkıcı Gülşen'in konserinde imam hatip liselilere yönelik sarf ettiği sözlere karşı tepkisini dile getirdi ve "Bu çarpık dili ve arkasındaki çarpık zihniyeti şiddetle kınıyor, asla kabul edilemez buluyorum" dedi....

Türkiye, yaklaşık 4 ay önce bir konserinde imam hatipliler ile ilgili sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan ve ardından tutuklanan Gülşen'i konuşuyor.

Bir kesim Gülşen'in tutuklanmasına tepki gösterirken, bir kesim de kararı yerinde bulduğunu ifade ediyor.

BAKAN NEBATİ: KABUL EDİLEMEZ

ŞanlıurfalıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de ülke gündeminde yer alan konuya dair bir açıklama yaptı veşarkıcı Gülşen Bayraktar Çolakoğlu'na şu sözlerle tepki gösterdi:

Sanatçılarımız, bizi sanatsal yönden olduğu kadar ahlaki bakımdan da yükseltmeyi hedeflemelidir. Unutulmamalıdır ki: 'Güzel, gerçeğin peşinden koşmayanlardan kendini gizler.'İmam Hatip Liselerimiz, milli ve manevi değerlerimizle donanmış, ahlaki olgunluk sahibi nesiller yetiştiren güzide kurumlarımızdır. İHL’lerimizde okuyan gençlerimizi hedef alan bu çarpık dili ve arkasındaki çarpık zihniyeti şiddetle kınıyor, asla kabul edilemez buluyorum."

BİHA


25 Ağu 2022 - 23:03 Şanliurfa- Asayiş