Şanlıurfa OSB’de fabrikada işçiler yedikleri yemekten zehirlendi

Şanlıurfa OSB’de bulunan bir ayakkabı fabrikasında gecen hafta yaşanan gıda zehirlenmesinin ardından bugün de bir tekstil fabrikasında işçiler yedikleri yemekten hastanelik oldu....

EYYÜBİYE - ŞanlıurfaOrganizeSanayiBölgesi’nde (OSB) geçen hafta bir fabrikada çalışan işçiler yedikleri yemekten zehirlenmişti. OSB’de bugün de benzeri bir olay yaşandı.

İddiaya göre, OSB’de bulunan bir tekstil firmasının işçileri öğle yemeğinde nohut, pilav ve su kabağı yedi. Yedikleri yemeğin ardından işçilerde bulantı, kusma ve ishal şikayetleri baş gösterdi. Yemekten zehirlendiklerinden şüphelenen çalışanlar kendi imkanlarıyla Balıklıgöl Devlet Hastanesine geldi.

Hastanede sağlıkçalışanları, gıda zehirlenmesi yaşayanHüseyin Uluganyan, Mehmet Emin Çiftçi, Kamil Çakmak, Hasan Çiftyoldaş, Gazel Polat, Hasibe Bulut, Yasemin Kılıç, Mahmut Nesip, Fetih Bulut, Zeki Çalışkan, Zeynep Çavlan, İffet Karakuş, Ergül Şimir, Betül Kuş, Melek Sabar, Emre Karakuş, Hikmet Bolik, Aziz Karakurt, İbrahim Yıldırım, Fuat Bağmancı, Emin Çelik, Güldeniz Baytemur’u tedavi altına aldı.

Gıda zehirlenmesi yaşadıkları belirlenen hastaların tedavisi sürüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

BİHA


26 Ağu 2022 - 15:17 Şanliurfa- Asayiş