Yalçınkaya’dan icra dosyaları hakkında açıklama!

Belediye Başkanı Yalçınkaya, bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yalçınkaya, “İcra dosyalarında iddia edilen alacakların büyük bir kısmı, belediyemizin mağduriyeti önlenerek durdurulmuştur” ifadesini kullandı....

AKÇAKALE -Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, bazı basın yayın organlarında çıkan asılsız haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yalçınkaya, belediyenin borçlarıyla ilgili başlatılan icraların büyük bir kısmının belediyenin mağduriyeti önlenerek durdurulduğunu belirtti.

Yalçınkaya açıklamasında, “Tüm vatandaşlarımıza sağlık, sıhhat ve afiyet dileyerek, bu açıklamayı bazı basın yayın organlarında çıkan asılsız haberlere istinaden yapma ihtiyacı duydum.

Akçakale Belediye Başkanlığı görevine başlamama müteakip muhtelif firmaların belediyeden alacakları olduğu iddialarıyla icra takipleri başlattıklarını gördüm. İddia edilen bu alacakların gerçekliklerinin tespiti için Valilik onayıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'müzden teknik eleman kadrosu tarafından tüm incelemeler ve ölçümleri yapılarak incelemeler tamamlandı.

Buna müteakiben icra dosyalarında iddia edilen alacakların büyük bir kısmı, belediyemizin mağduriyeti önlenerek durdurulmuştur. Hiçbir şahıs ve kurumun rencide edilmesi adına çalışma, karalama veya zan altında bırakılması gibi bir gayret veya çabamız söz konusu değildir.

Biz, Akçakale Belediye Başkanlığı olarak kırsal merkez ayrımı yapmaksızın tüm zorluklara rağmen vatandaşlarımıza hizmeti görev addetmiş olup "Halka hizmet, Hakk'a hizmet” düsturuyla çalışmaktayız.

Akçakale Belediyesi olarak bugüne kadar yapmış olduğumuz ve yapmakta olduğumuz hizmetlerimizi ilçemize gelen ve ilçemizde yaşayan iyi niyetli hiç kimse inkâr edemez. Hizmetlerimizi sınırda yıldız ilçe oluşturma hedefimiz doğrultusunda artırma gayretimiz devam edecektir”.

BİHA


26 Ağu 2022 - 18:06 Şanliurfa- Asayiş