Vali Ayhan ASM ve hastaneleri ziyaret etti

Vali Salih Ayhan, Ertuğrul Gazi ASM ve Göçmen Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine katıldı....

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Koordinesinde Eyyübiye’de bulunan Ertuğrul Gazi Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve Göçmen Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Vali Ayhan, “Bugün dünden daha iyiyiz, yarında bugünden daha iyi olacağız” dedi. Vali Ayhan, aile sağlık merkezi ve göçmen sağlık merkezinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Töreninin ardında merkezimizi gezen Vali Ayhan, sağlık çalışanları ve merkeze gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Aile Sağlığı ve Göçmen Sağlık Merkezi açılışından sonra Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine geçen Vali Ayhan, hastanenin genel durumu hakkında bilgi alarak, incelemelerde bulundu.

Vali Ayhan’ın, bir sonraki ziyaret durağı ise Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Polikliniği oldu. Burada minik hastaların durumlarını soran Vali Ayhan, poliklinik yöneticilerinden bilgi aldı.

Vali Ayhan’ın son ziyaret noktası ise Karaköprü Atakent Mahallesi Mahmut Öncel ASM inşaat alanında incelemelerde bulundu. Teknik personelden inşaat hakkında bilgi alırken, "Sağlık alanında fiziki altyapı ve sağlık çalışanlarının sayısını artırarak en iyi duruma geleceğiz" ifadesini kullandı.

BİHA


26 Ağu 2022 - 18:12 Şanliurfa- Asayiş