Salih Ekinci'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Viranşehir Belediye Başkanı Ekinci, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “30 Ağustos zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana g...

Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ekinci, yayınladığı mesajında, Türk Ordusu’nun, 100 yıl önce, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarının birini yazdığını belirterek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

Vatan ve millet aşkıyla gözünü kırpmadan şehit ve gazi olan kahramanlarımızın emanetlerine her zaman olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edeceklerini vurgulayan Ekinci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“100 yıl önce vatanımıza kasteden düşmanlar, ecdadımızın sarsılmaz inancıyla karşılaşmış, vatanın müdafaası ve hürriyeti için gözünü kırpmadan savaşan, canını ve malını ortaya koyan ecdadımızın yıkılmayacağını anlamıştır. 30 Ağustos zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana göstermiştir. Bu zafer, kahraman milletimizin yediden yetmişine, kadınından erkeğine, malından canına tüm varlığını ortaya koyarak, hürriyet ve bağımsızlığın bedelini ödediğinin simgesi olmuş ve tarihteki şerefli yerini almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle Viranşehir halkı başta olmak üzere tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tüm içtenliğimle kutlarım. Bugünlere ulaşmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz”.

BİHA


29 Ağu 2022 - 10:45 Şanliurfa- Asayiş