Urfalı veliler öğrenci olmuştu! Tüm illerde uygulanacak

Çocukların yaşadığı sorunları, aile içi iletişim ve uyum konuları hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen ve Şanlıurfalı velilerin de katılımıyla gerçekleşen "Aile Okulu Projesi"nin 81 ilde uygulanacağı öğrenildi. Duyuru Milli Eğitim Bakanı'ndan geldi....

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından toplumun temeli olan aileyi güçlendirmek için hayata geçirilen "Aile Okulu Projesi" ülke geneline yaygınlaştırılacak.

Erzurum Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen "Aile Okulu Eğitici Eğitimi Kursu" Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Şanlıurfa, Samsun ve Erzurum illerinden giden velilerin katılımı ile gerçekleşmiş ve proje kapsamında 7 pilot ilden32 bin kişi yaralanmıştı. Aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta veliler, Aile Okulu’nda öğrenci olmuştu. 44 saat olarak verilen eğitimlerle aile yapısını olası risklere karşı daha korunaklı hale getirmek hedeflenmişti.

BAKAN ÖZER: TÜM AİLELERİMİZ OKULLARA BEKLİYORUZ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer projenin artık 81 ilde uygulanacağını duyurdu. Bakan Özer "Projeyle yaklaşık 32 bin ailemize eriştik. Ankara, İstanbul, İzmir, Samsun, Adana, Şanlıurfa ve Erzurum'da olmak üzere 32 bin aileye 'aile içi iletişim, aile içi şiddet, dijital bağımlılıklar, madde bağımlılıkları, kültür, ahlak, adabımuaşeret' gibi öğrencilerin gelişimlerine destek olacakları mekanizmalarla ilgili kapsamlı ve farklı alanlarda eğitim hizmetleri sunduk.Ailelerimizin bu eğitimlerden çok faydalandığını ve çok mutlu olduklarını gördük. Bu nedenle 7 pilot ilde başlattığımız bu uygulamayı bu yaz tüm illerimize yaygınlaştırıyoruz. Tüm ailelerimizi aile okullarına bekliyoruz. Nasıl yaz okullarıyla örgün eğitimdeki öğrencilerimizin yanındaysak aile okullarıyla da ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

BİHA


29 Ağu 2022 - 21:34 Şanliurfa- Asayiş