Urfalı imam kendini savundu: "Anlama kıtlığı sorunu yaşayanlar..."

"Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık. Ondan sonra pedofili suçtur. Pedofiliyi sen körüklüyorsun” sözleriyle tepki çeken Şanlıurfalı İmam Mehmet Şükrü Dörtbudak kendisini savundu....

Kadın ve çocukların kıyafetlerine yönelik eleştirileri ile gündeme gelen Şanlıurfalı İmamMehmetŞükrü Dörtbudak cephesinden bir açıklama geldi.

Kendisini savunan İmam Dörtbudak "Anlama kıtlığı sorunu yaşayanlar, sohbetlerimizde art niyet arama taktiğini kullanmaya geçmişler. Allah hidayet versin!.." dedi.

NE DEMİŞTİ?

"Kız çocuğunu görüyorum, zavallı eğitilmemiş, ana-baba öğretmemiş. Bacağında bir tayt, ince, ten rengi, başında da başörtüsü. ‘Kızım yazık günah değil mi? Niye ayağına bir pijama, bir etek giymedin?’ dedim. ‘İşte pijamam var’ dedi. Onu pijama zannediyor, onu örtü zannediyor. Bütün vücudunun hatları, avret yerinin her tarafı ortada belliyken, daracık ve sımsıkı olan, ten renginde olan, vücudunun her şeyini belli eden bir şeyi Allah aşkına söyleyin giysi olabilir mi, örtünme olabilir mi?

Aile olarak, ana-baba olarak, reis olarak, çocuklarımızı iyi eğitmek, İslam'a göre giyim kuşamlarını, namazlarını, ibadetlerini, Kuranlarını… Bayram vesilesiyle görüyoruz sokaklarda, kız çocuklarına giydirdikleri elbiseler. Aman yarabbi. ‘E çocuktur.’ Çocuktur var mı? Çocuk kendinden alıştıracaksın. Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık, atlet gibi elbiseler, mini etek bacak açık ondan sonra pedofili suçtur. Pedofili akımı sen körüklüyorsun. Sen insanların gözüne tahrik edici şeyler ortaya koyarsan, batının getirdiğinden giysiyi, edebi, ahlakı aileye koyarsan, çoluk çocuğuna yaşatırsan tabii ki toplum bozulur, tabii ki pedofilik suçlar da artar. Tavşana kaç diyoruz, tazıya tut diyoruz. Önce suçu, eylemi oluşturacak ortamları yok etmek lazım”


29 Ağu 2022 - 23:58 Şanliurfa- Asayiş