İl Başkanı Yavuz: Yetkililerin iddiaya sessiz kalması gerçeği perçinler niteliktedir

Şanlıurfa OSB’ye yapılması planlanan 5 bin kişiye istihdam sağlayacak 72 milyon euro değerindeki fabrikanın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın girişimleriyle Yozgat'a kaydırıldığı iddiasına Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz tepki gösterdi....

ŞANLIURFA –Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı MKYK Üyesi İsmail Yavuz'dan kaydırılan yatırıma tepki.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’ne (OSB) yapılması planlanan 72 milyon euroluk tekstil fabrikasının, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın girişimleriyle Yozgat’a kaydırıldığı iddiasına İl Başkanı Yavuzdan tepki geldi.

YAVUZ: İLİMİZDEN ALINIP YATIRIM YERİ OLARAK YOZGAT'TA KAYDIRILMASI KABUL EDİLEMEZ

İl Başkanı Yavuz konuyla ilgili yaptığı açıklama, “Malum çevrelerin girişimleri ile nüfusu bir ilçemiz kadar olan Yozgat ilimize kaydırılması iddiaları beraberinde şu düşünceleri aklımıza getiriyor. Yozgat’a fabrika yapılmasına karşı değiliz. Türkiye'nin 8. büyük il olan Şanlıurfa en genç olma özelliğini barındıran şehir olması hasebiyle genç işsizliği de beraberinde getiriyor. Durum böyle iken Şanlıurfa’daki yetkililerin iddiaya sessiz kalması gerçeği perçinler niteliktedir.

Daha öncede bu tür iddialar ortaya atılmış lâkin kimseden ses çıkmamıştı. Şimdide proje yeri Şanlıurfa olarak belirtilip yeri bile hazır olan işsizliğin had safhada olduğu ilimizden alınıp yatırım yeri olarak Yozgat'ta kaydırılması kabul edilemez.

Eğer doğru ise fabrika için yer tahsisi bile ayrılmış. Bu yere siz ne yapacaksınız bu sefer hangi yatırımcı gelecek diye Urfalı hemşehrilerimizi oyalayacaksınız. Sorarım sizlere 5000 hemşehrimiz kendi ilinde istihdam edilecekti. Ama siz istiyorsunuz ki yine Urfalılar sağlıktan, eğitimden yoksun dışarıya tarım işçileri olarak gitsin” ifadesini kullandı.

BİHA


30 Ağu 2022 - 19:38 Şanliurfa- Asayiş