HABER-SEN’den liyakatsizliğe karşı tepki: Haksız ve hukuksuz uygulamalara karşı mücadelemize devam edeceğiz

“Sürgünlere, hukuksuzluğa ve liyakatsizliğe karşı yürüyoruz” şiarıyla Batman’dan yola çıkan HABER-SEN üyeleri, Şanlıurfa’da bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. HABER-SEN Genel Başkanı Mesut Balcan, PTT’de her geçen gün artarak devam eden keyfi uygulamaların olduğunu iddia ederek, “21’inci yüzy...

ŞANLIURFA- Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası’nın (HABER-SEN) “Sürgünlere hukuksuzluğa ve liyakatsizliğe karşı yürüyoruz” şiarıyla Batman’dan başlattığı yürüyüş kolu, Şanlıurfa’ya ulaştı.

Ahmet Bahçıvan İş Merkezi toplanan grup basın açıklaması yaptı. Biz kazanacağız” yazılı önlükleri giyen sendika üyeleri, sık sık “Zafer direnen emekçilerin olacak”, “Direne direne kazanacağız”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganları attı.

Grup adına açıklamayı HABER-SEN Genel Başkanı Mesut Balcan yaptı.

Balcan, PTT’de her geçen gün artarak devam eden keyfi uygulamaların olduğunu iddia ederek, “21’inci yüzyılda olduğumuz bu dönemde, çağdışı uygulamalar ve usulsüzlüklerle sürekle gündeme gelen bir kurumda hiç kimse mutlu değil” dedi. Taleplerinin PTT’nin yasa, kanun ve yönetmeliklere riayet etmesi olduğunun altını çizen Balcan, üyelerine yönelik sürgünlere değinerek, “PTT yönetimi yetkilerini kötüye kullanarak, 4688 sayılı Kanun’un 18. maddesini bilerek ve isteyerek çiğniyor, kendilerini sendikal mücadeleyi koruyan yasalardan üstün görüyorlar” ifadelerini kullandı.

BALCAN: UYGULAMA YASALARA AYKIRI

Balcan, kurum içi eşitsizliklerin derinleştiğini ve iş barışının bozulduğunu iddia ederek, uygulamaların Anayasa’ya, ulusal ve uluslararası yasalara aykırı olduğunu, bir an önce bu uygulama ve kararların sonlandırılması gerektiğini ileri sürdü. Balcan, tüm haksız ve hukuksuz uygulamalar karşı mücadelelerini sürdüreceklerini ifade etti.

BİHA


07 Eyl 2022 - 18:49 Şanliurfa- Asayiş