Ceylanpınar-Kızıltepe yolunun ne kadarı tamamlandı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Ceylanpınar-Kızıltepe yolunun 32 kilometrelik kesimini sathi kaplama seviyesinde tamamladıklarını söyledi....

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir dizi ziyaret, temas ve incelemelerde bulunmak üzere dün Mardin’deydi.

Bakan Karaismailoğlu, kentteki temasları kapsamında çalışmaların sürdüğü Ceylanpınar-KızıltepeYolu, Kızıltepe Güney İmar Çevre Yolu ve Kızıltepe-Mardin Havalimanı Toplayıcı yollarında incelemelerde bulundu.

Ulaşım ve çevreyolu çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Ceylanpınar-Kızıltepe yolunun 32 kilometrelik kesimini sathi kaplama seviyesinde tamamladıklarını söyledi. Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“62 kilometrelik kesimini Ceylanpınar-Kızıltepe Yolu, 7 kilometrelik bölümünü Kızıltepe Güney Çevre Yolu ve 5 kilometrelik kısmını da Kızıltepe-Mardin Havalimanı Yollarının oluşturduğu projemizin toplam uzunluğu 74 kilometre. Proje kapsamında bugüne kadar; Ceylanpınar-Kızıltepe yolunun 32 kilometrelik kesimini sathi kaplama seviyesinde tamamladık. En kısa sürede bitümlü sıcak kaplama çalışmasına başlayacağız”.

BİHA


16 Eyl 2022 - 13:17 Şanliurfa- Asayiş