Polat, ŞUTB başkanlığı için adaylığını açıkladı!

Ziraat Mühendisi Vedat Polat, yapılacak ŞUTB seçimleri için adaylığını açıkladı. Mevcut Başkan Mehmet Kaya'yı eleştiren Polat, "Mehmet Kaya artık Şanlıurfa Ticaret Borsasını kendi malı olarak görmektedir. Kusura bakmayın biz buna müsaade etmemek için elimizden gelen tüm meşru çalışmaları yapacağız" ...

ŞANLIURFA- Şanlıurfa Ticaret Borsası (ŞUTB) seçim startı verirken, "Yarışta ben de varım" diyen Ziraat Mühendisi Vedat Polat düzenlediği basın açıklaması ile adaylığını resmen açıkladı.

POLAT: SEÇİMLERE GİRMEYE KARAR VERDİK

Borsaya üye olan bazı iş insanları ile kamera karşısına geçen Polat, "Bugün burada Şanlıurfa Ticaret Borsamıza üye olan iş insanlarımızla birlikte yaptığımız toplantı sonucuna göre Şanlıurfa Ticaret Borsası seçimlerine girmeye karar verdik" dedi.

POLAT: MEVCUT YÖNETİM BORSAYA ARTIK ZARAR VERMEYE BAŞLADI

Polat, yarışta yer almasının sebeplerini ise mevcut başkan Mehmet Kaya'nın uzun yıllar süren başkanlığına bağladı. "Bize bu kararı aldıran sebep, Şanlıurfa Ticaret Borsamızda uzun yıllardır değişmeyen ve şehrimize artık faydalı olduğuna inanmadığımız Ticaret Borsamızın yönetimi ve yönetim tarzıdır" diyen Polat şöyle konuştu:

"Şuan ki mevcut başkan Sayın Mehmet Kaya'nın geçmişte Ticaret Borsamıza elbette değerli hizmetleri olmuştur. Ama bir sivil toplum kuruluşuna 25 yıldır başkan olmuş olmanın vermiş olduğu atalet, metal yorgunluğu, enerji tükenmesi ve kurumu kendi malı olarak görme gibi zaman içerisinde oluşan olgu ve yaklaşımlardan dolayı mevcut başkan ve yönetiminin, hem Şanlıurfa'daki sektörümüze ve hem de borsamıza artık fayda yerine zarar vermeye başladığını özellikle son 5-6 yıldır üzülerek görmekteyiz ve bu durum artık bizleri sorumluluk sahibi insanlar olarak Şanlıurfa'mız adına rahatsız etmektedir. Bu nedenle böyle bir karar almış bulunmaktayız."

POLAT'TAN BAŞKAN KAYA HAKKINDA İDDİALAR: BİLEREK KAYIT YAPMIYOR

Bu dönem Başkan Kaya'nın bayrağı yeni jenerasyona devredeceğini umduklarını ancak aksi bir tavırla karşılaştıklarını belirten Polat, Başkan Kaya hakkında şu iddialarda bulundu:

"Sektörümüzden olmayan insanların borsaya kaydını yaparak kendisini başkan seçecek kişilerden üyeler oluşturmaya, silmeye, kendini başkan seçmeyeceğini düşündüğü üyelerin kayıtlarını usulüne uydurarak, borsaya kayıtlı olması zorunlu olan iş insanlarının kayıtlarını bilerek yapmamaya veya yapmamak için zorluklar çıkarmaya, karşısında böyle bir oluşum olduğunu görünce de seçmenlerinin yeni bir oluşum yapmasına engel olmak ve onlara zaman vermemek için yıldırım hızıyla 15 gün sonrasına yani 1 Ekim'e seçim tarihi belirlemeye, üyeliği askıda olan insanların haberdar olmaması için, üyeliğinin askıda olduğunu ilan etmeyerek bunu açıkça gizlemeye çalışarak, Ticaret Borsası'nın asıl sahibi olan kişilerin elinden seçme ve seçilme haklarını almaya çalışmıştır.

Sayın Mehmet Kaya artık Şanlıurfa Ticaret Borsasını binlerce esnaf ve iş insanına ait bir yer olarak değil, kendi malı olarak görmektedir. Kusura bakmayın biz buna müsaade etmemek için elimizden gelen tüm meşru çalışmaları yapacağız, esnafımızı ve iş adamlarımızı kapı kapı dolaşıp farkındalık yaratacağız."

BİHA


16 Eyl 2022 - 21:02 Şanliurfa- Asayiş