Urfa'daki konseri iptal olan İlkay Akkaya: Şimdi olmazsa sonra...

Şanlıurfa Valiliği'nce konseri yasaklanan Sanatçı İlkay Akkaya konunun yargıya taşındığını dile getirdi ve "Bu konseri, şimdi olmazsa bir sonraki ay, bir sonraki hafta, olmazsa bir sonraki ay yapacağımı belirtmek istiyorum" dedi....

ŞANLIURFA-25 Eylül’de Şanlıurfa'da konser vermeye hazırlanan sanatçı İlkay Akkaya, vereceği konserin valilik tarafından “uygun görülmediği” gerekçesi ile yasaklanmasına ilişkin GAP Havalimanı'nda açıklamada bulundu.

"SAĞ KALDIĞIM MÜDDETÇE ŞARKI SÖYLEMEYE DEVAM EDECEĞİM"

Şanlıurfa’da konserin yasaklanmasına bir anlam veremediğini söyleyen Sanatçı Akkaya, konser yasağına karşı dava açıldığını da ifade ederek "İlk kez dinleyiciler, yürütmenin durdurulması için dava açtı. Konserin yasaklanması hukuki değil. Eğer bir suç varsa bunun yargıya taşınması gerekir. Türkiye'de canlı bombalar, katliamlar yapıldı, yüzlerce canımız, hayatını kaybetti. Yetkililer 'Suç olmadan biz bir şey yapamıyoruz' dediler. Şimdi ben de aynı şeyi kendim için istiyorum. Suç yokken en temel hakkım, ifade hakkım engellendi, yargıya taşındı. Bu konseri, şimdi olmazsa bir sonraki ay, bir sonraki hafta, olmazsa bir sonraki ay yapacağımı belirtmek istiyorum. Sağ kaldığım sürece şarkı söylemeye devam edeceğim" diye konuştu.

Sanatçı İlkay Akkaya’nın açıklamasına Halkların Demokratik Partisi (HDP), Emek Partisi (EMEP), Türkiye İşçi Partisi (TİP) temsilcileri, İnsan Hakları Derneği (İHD) Urfa Şubesi ve Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri destek verdi.

BİHA


24 Eyl 2022 - 21:49 Şanliurfa- Asayiş