Bakan Nebati: Yıl sonundan itibaren düşüşe geçecek

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, enflasyonun yıl sonundan itibaren düşüşe geçeceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu....

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 2. Türkiye Çiftçi Zirvesi'nde konuştu. Urfalı Bakan Nebati, enflasyonun yıl sonundan itibaren düşüş eğilimine geçeceği ifade etti.

Ekonomide durgunluğu yer vermeden vatandaşın alım gücünü artırmaya yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade eden Bakan Nebati "Çözmemiz gerekenlerin başında enflasyon geliyor. Ekonomide durgunluğa yer vermeden vatandaşların alım gücünü artırmaya yönelik mücadeleyi kararlılıkla devam ettiriyoruz. Enflasyonu da yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren de bu düşüşü daha net şekilde hissetmeye başlayacağız.

Ağustos ayı itibarıyla ihracatı 250 milyar doların üzerine çıkardık. Turizm gelirinde rekor kırdığımız 2019'u bu yıl aşarak bu yılın sonunda 40 milyar dolarlık turizm geliriyle kapatmayı hedefliyoruz. Bu güzel gelişmelerin yanında mevcut durumda çözmemiz gerekenlerin başında enflasyon geliyor. Ekonomide durgunluğa yer vermeden vatandaşların alım gücünü artırmaya yönelik mücadeleyi kararlılıkla devam ettiriyoruz. Enflasyonu da yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren de bu düşüşü daha net şekilde hissetmeye başlayacağız” ifadesini kullandı.

BİHA


26 Eyl 2022 - 18:19 Şanliurfa- Asayiş