Kızılay bahçesi kente nefes aldıracak

Şanlıurfa’ya nefes aldıracak yeşil alanları, meydan ve parkları kazandıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün önem verdiği projelerden biri olan Kızılay Meydanı’nda çalışmalarda sona gelindi. Başkan Beyazgül, masal şehri Şanlıurfa’nın gerçek kimliğine kavuşacağını söyledi.

Şanlıurfa’ya yeni meydanlar, yeni yeşil alanlar kazandırmak için şehrin farklı bölgelerinde kamulaştırmalar ve yıkımlar gerçekleştirerek yerine vatandaşların rahat nefes alabilecekleri meydanlar kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün önemle üzerinde durduğu Kızılay Meydanı çalışmasında son aşamalara gelindi.

Şanlıurfa’ya nefes aldıran park ve meydanlar kazandırdıklarını ve masal şehri Şanlıurfa’nın gerçek kimliğine kavuşacağını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Kızılay çay bahçemizin yapımı için bundan bir müddet önce kamulaştırma çalışmaları yapıldı. Konut ve ticarethaneler burada kamulaştırıldı. Ticaret ve Sanayi Odası eski binası, Kızılay’ın binası ve yanlarındaki dükkânlar kamulaştırıldı. Burası Şanlıurfa’nın kalbi ve geçmişte de burası bir meydandı. Şimdi yine gerçek kimliğine kavuşuyor. Şanlıurfa güzel bir şehir, Şanlıurfa şirin bir şehir, masal şehri, bu şehri gerçek kimliğine kavuşturmak için dört elle çalışıyoruz. Kızılkoyun’da bir çalışma yaptık ve Kızılkoyun mağaralarını ışıklandırarak Şanlıurfa’ya bir gerdanlık taktık. Kızılkoyun’un yanı başında bulunan alan 60’a yakın konut ve işyerini kamulaştırdık ve orayı da Kızılkoyun çay bahçesi yaptık. Belediyemizin çok güzel bir bahçesi halkımıza sunulmuş oldu. Belediye hizmet binamızı yıkarak oraya da bir çay bahçesi kazandırdık orada da Şanlıurfa’mıza bir bilezik daha takmış olduk. Kızılay’da çalışmalarımız devam ediyor. Şanlıurfa’mıza ne kadar güzellikler katarsak o kadar da hizmet etmiş olacağız. Havuz, çimlendirmemiz, ışıklandırma çalışmaları yapılıyor. Burayı bir an önce tamamlayıp Şanlıurfa’nın hizmetine sunmak için arkadaşlarımız arı gibi çalışıyorlar. Şanlıurfa’ya güzel bir akıtma takmış olacağız. Her bir güzellik Şanlıurfa’ya çok yakışıyor’’ dedi.

TOPLAMDA 156 YAPI KAMULAŞTIRILDI

Şehrin kalbi konumunda bulunan Kızılay (Sarayönü) Meydanı çalışmalarını titizlikle sürdüren Büyükşehir Belediyesi meydanı kısa süre içerisinde vatandaşların hizmetine sunacak. Kızılay (Sarayönü) Meydanı için toplamda 156 yapıyı kamulaştıran Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çalışmalarını etap etap sürdürüyor.

Çalışmaların devam ettiği alanda ağaçlandırmalar da yapılıyor. Işıklandırma ve modern sulama sistemiyle farklı bir görünüm kazanacak olan Kızılay Meydanı kente nefes aldıracak.

HABER MERKEZİ

30 Eyl 2022 - 09:04 Şanliurfa- Güncel