Başkan Yavuz: Esnafımızın mağduriyeti giderilmeli

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz, Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafını ziyaret etti....

ŞANLIURFA -Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi ve Şanlıurfa İl Başkanı İsmail Yavuz, Kuyumcular Çarşısı esnafıyla bir araya geldi.

İl Başkanı Yavuz, Özdiker Kuyumcular Çarşı esnafının yaşadığı sorunlar hakkında açıklama yaptı. Açıklamalarında yıllarca emek verip ancak 1 dükkân alabilen esnafın göz göre göre mağdur etmek vicdanları yaraladığını belirtti.

Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafının sorunlarını dinleyen Başkan Yavuz, “Haşimiye Meydanında 32 yıldır yapılmış ve 122 adet dükkândan oluşan işyerlerinin, 26 aydır kamulaştırma ile yıkıma karar verilmiş. Kimse kamulaştırmaya karşı değildir. Lâkin Özdiker Kuyumcular Çarşısı, esnafı yıkılan dükkânlarına denk iş yeri istemektedir. Şanlıurfa Belediye Başkanı esnafımıza beyan ettiği iş yerleri esnafımızın mağduriyetini karşılamak bir tarafa dursun daha da mağdur etmektedir.

Biz Yeniden Refah Partisi olarak çözüm önerimiz eski ve yıkılacak olan eski sanayi sitesinin alanını verimli kullanarak birçok alanda İşhanı otopark ve Özdiker Kuyumcular Çarşısı esnafının da mağduriyetini gidererek memnun edecektir. Hızlı ve kesin çözüm ancak ve ancak milli görüş iktidarında olur ve oda ancak ve ancak Yeniden Refah Partisi iktidarıyla mümkündür” diye konuştu.

BİHA


30 Eyl 2022 - 18:50 Şanliurfa- Asayiş