Şanlıurfa'da doktor, hasta yakınlarınca tehdit edildi

Şanlıurfa’da, üniversite hastanesinde bir doktorun, kalbi duran hastanın hayatını kaybetmesinin ardından hasta yakınları tarafından tehdit edildiği ileri sürüldü. Tabip-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi Salih Can, olayın ardından “Gerekli önlemleri almak için daha ne olması gerekiyor?” diyerek tepkisini d...

ŞANLIURFA – Olay, Harran Üniversitesi Tıp FakültesiAraştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Acil Servisindedün yaşandı.

İddiaya göre, acil servise kalbi durmuş bir şekilde getirilen hastaya müdahale edildi. Ancak hasta sağlık çalışanlarının tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Hasta yakınları, hastanın hayatını kaybetmesinden sorumlu tuttuğu doktoru tehdit etti, doktora küfürler savurdu.

Söz konusu iddiaları sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Tabip-Sen) Şanlıurfa İl Temsilcisi Salih Can, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün (dün) Harran üniversitesi çocuk acilde şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Kalbi durmuş şekilde hastaneye gelen hasta tüm müdahalelere rağmen döndürülemedi. Bunun ardından hasta yakınlarıdoktor arkadaşa “bunların hepsinden sen sorumlusun, bütün bilgilerin bende var” diyerek tehditler, küfürler savurdu üstüne yürüdü. Görevli tek bir güvenliğin dahi olmadığı yerde diğer çalışan arkadaşların yardımıyla doktor arkadaş ortamdan uzaklaşabildi.

Bundan dört yıl önce kafasına kaldırım taşı ile vurulan doktor arkadaşımız ile aynı yerde benzeri bir kaderi paylaşması an meselesiydi. Belli ki geçen bu sürede ne yazık ki hiç yol alamamışız. Bir şeyler yapmak için gerekli önlemleri almak için daha ne olması gerekiyor? Diyecek söz kalmadı gerçekten yazık".

BİHA
02 Eki 2022 - 14:20 Şanliurfa- Asayiş