Instagram'a yeni bir özellik daha geliyor: Test edilmeye başlandı

Instagram'ın yeni müzik ekleme özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şu anda test edilen özellik, kullanıcıların diğer profillerle etkileşimini artıracak....

Milyonlarca aktif kullanıcısıyla önemli bir sosyal medya platformu olan Instagram, yeni özellikleri bünyesine eklemek için testlere devam ediyor.

Daha önceki yıllarda hatırlayacağınız üzere hikayeler özelliğine müzik ekleme özelliğini getiren platform, bu özelliğin sıklıkla kullanıldığını fark etmiş olacak ki şimdi de kullanıcıların profillerine 'müzik ekleme' özelliğini test ediyor.

Farklı sosyal medya platformlarının birbirinin özelliklerini kopyaladıklarını görüyoruz. Özellikle Snapchat ve TikTok gibi platformlardan alınan özelliklerin sayısı günden güne artarken Instagram müzik ekleme özelliğini deniyor. Bu günümüz mesajlaşma araçları ve sosyal medya ağları yokken kullanılan MSN özelliğine benziyor. MSN'de şu anda dinlenen müziği profilinize ekleyebiliyordunuz.

Sosyal medya ağlarının yeni deneğidi özellikleri keşfeden Alessandro Paluzzi ve Matt Navara kısa bir süre önce Instagram’ın yeni özelliğini, Twitter’dan paylaştı. Kullanıcıların Instagram profillerine müzik eklemeyi sağlayacak hizmeti şimdilik test aşamasında yer alıyor. Özelliğin bütün kullanıcılara açılıp açılmayacağı ya da ne zaman sunulacağı bilinmiyor.

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla WhatsApp'ta yer alan 'uçtan uca şifreleme' özelliği Instagram'a da taşınacak. Instagram'ı daha güvenli bir hale getirmek isteyen Meta, şifreleme özelliğini popüler bir diğer uygulamasına getirmek için testlere başlamıştı.

BİHA


18 Eki 2022 - 10:28 Şanliurfa- Asayiş