Başkan Baydilli’den 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak özveriyle görevlerini yürüten tüm gazetecileri kutladı....

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Baydilli mesajında basın mensuplarının kamuoyuna haber ve bilgi akışını zamanında aktarmak için türlü zorluklara katlandıklarına ve görevlerini en iyi şekilde yapmak için fedakarlık gösterdiklerine dikkat çekti.

Başkan Baydilli mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazeteciler, toplumsal sorunlara ayna tutmak, dünyada olup biteni kamuoyuna sunmak, vatandaşlar ile yöneticiler arasında köprü olmak gibi değerli görevler üstlenmiştir. Mesleğini icra ederken psikolojik ve fiziksel zorluklarla karşılaşmalarına rağmen görevini en iyi şekilde yapmak için zorluklara göğüs geriyorlar.

En temel insan haklarından olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı şüphesiz ki gazetecilik mesleğidir. Bunun yanında kamu kurumları ile vatandaşlar arasında hem aracılık hem denetim görevleriyle bize de yardımcı olup vatandaşların sorunlarının çözümüne katkı sunuyorlar.

Toplumun bilinçlenmesi ve gelişmesi için çalışan; savaş ve doğal afet gibi her türlü zor koşulda, kamunun menfaati doğrultusunda ilkeli habercilik yapan değerli basın mensuplarının 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü'nü tebrik eder, meslek hayatlarında başarılar dilerim".


21 Eki 2022 - 14:23 Şanliurfa- Asayiş