İl Sağlık Müdürü Gülüm: Çocuk hastalıkları branşında mesai sonrası poliklinik hizmetini başlattık

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, özellikle çocuklarda mevsimsel rahatsızlıkların fazla olması nedeniyle çocuk acil servis ve çocuk polikliniklerinde iyileştirme çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Çocuk hastalıkları branşında hafta sonu dahil 7 gün, mesai sonrası poliklinik hizmeti başlatt...

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Poliklinikleri ve Çocuk Acil Servisini ziyaret ederek hastanenin genel işleyişi hakkında Başhekim Ahmet Kaya’dan bilgi aldı.

Prof. Dr. Gülüm, hastane ve diğer sağlık kurumlarında sağlık hizmetinin aksamaması adına vatandaşlarımızın Alo 182 ve MHRS üzerinden randevu almalarını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

“Özellikle çocuklarda mevsimsel rahatsızlıkların fazla olması nedeniyle çocuk acil servis ve çocuk polikliniklerinde iyileştirme çalışmaları yaptık. Çocuk hastalıkları branşında hafta sonu dahil 7 gün mesai sonrası poliklinik hizmeti başlattık. Hafta içi 17.00-23.00, hafta sonu 10.00-17.00 arasında hizmet verecektir.

Çocuk kardiyoloji branşında da haftada bir gün pazartesi günleri 17.00-23.00 saatleri arası MHRS üzerinden randevu alarak muayene olabileceklerdir. Böylelikle gündüzün yoğunluğunu biraz azaltmış oluyoruz.

Çocuk hastalıkları poliklinikleri acil servis hariç günlük 16 poliklinik aktif olarak hizmet vermektedir. Çocuk acilde 2 uzman olmak üzere 6 hekim 24 saat görev yapmaktadır.

Poliklinikleri ve acil servisi ziyaret ederek sağlık çalışanlarımızın istek ve temennilerini dinledik. Halkımıza daha fazla nasıl hizmet verebiliriz konularında fikir alışverişinde bulunduk. Göstermiş oldukları özverili çalışmalardan dolayı sağlık çalışanlarımıza teşekkür ettik”.

BİHA


21 Eki 2022 - 18:58 Şanliurfa- Asayiş