Uluslararası Göbeklitepe Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

1. Uluslararası Göbeklitepe Kısa Film Günleri Festivali'nde dereceye giren filmler belli oldu ve düzenlenen törenle ödüller sahiplerine verildi....

HALİLİYE- Şanlıurfa Gönüllüleri Derneği ve Şanlıurfa Platformu'nca düzenlenen1. Uluslararası Göbeklitepe Kısa Film Günleri Festivali bu akşamRecep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törenle sona erdi.

Törene CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Ankara Şanlıurfa Gönüllüleri Derneği Başkanı Habip Çadırcı, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya,Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Erol, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İlhami Günbegi, akademisyenler, yönetmenler ve öğrenciler katıldı. Protokol konuşmaları ve filmlerin gösteriminin ardından ödül törenine geçildi.

Festivalde yönetmenliğini Recep Seyhan'un yaptığı "Saliç" kısa filmi birinciliğe; yönetmenliğini Ömer Miraç'ın yaptığı "Get-Go" ikinciliğe ve yönetmenliğini Cihan Zengin'in yaptığı "2 Pedal-0 Emisyon" kısa filmi üçüncülüğe layık görüldü.

Yönetmen Seyhan ödülünü Vekil Aydınlık'tan, Yönetmen Miraç ödülünü Başkan Yalçınkaya'dan ve Yönetmen Zengin ise ödülünü Başkan Yardımcısı Erol'dan aldı.

BİHA


30 Eki 2022 - 23:07 Şanliurfa- Asayiş