Eyyübiye’de 4 mahallede doğal gaz çalışması

Eyyübiye'de bir süre önce başlatılan projeyle, ilçedeki dört mahalleye daha doğal gaz ulaştırılması için çalışmalar devam ediyor. Daha önce ana iletim hatları tesis edilen mahallelerde, tüm evlere doğal gaz ulaştırılması için sokaklarda kazı çalışmaları başladı....

Eyyübiye ilçesine bağlı Akabe, Akşemsettin, Direkli ve 15 Temmuz Mahallelerine doğal gaz ulaştırmak için devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, hem şirket yetkilileri hem de vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal ve Belediye Meclis Üyesi Abdullah Samak ile birlikte Akabe Mahallesine giden Başkan Kuş, burada AKSA Şanlıurfa Doğal Gaz Müdürü M. Nezih Ural’dan bilgi aldı.

Akabe, 15 Temmuz, Akşemsettin ve Direkli Mahalle sakinlerinin, seçimlerden önce ve sonra doğal gaz talebi olduğunu anımsatan Başkan Mehmet Kuş, “Mahalle sakinlerimiz, 32 ilden büyük olan Eyyübiye ilçesinde doğalgaz olmamasından sitem ediyorlardı. Biz de o gün kendilerine doğal gaz getireceğimize dair söz vermiştik. Bundan iki ay kadar önce ana boru hatları döşenen mahallelerimizde, bugün itibariyle cadde cadde, sokak sokak işlemlere başladı. İnşallah bu kış dört mahallemiz de kısmen doğal gazla ısınacaklar. Doğalgazımız, şimdiden ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Akabe Mahallesi ile birlikte Eyyübiye’deki diğer üç mahallenin de artık yatırım programlarında olduğunu kaydeden AKSA Şanlıurfa Doğal Gaz Müdürü M. Nezih Ural da Akabe’deki çalışmaların ardından Akşemsettin ve Direkli Mahallelerine geçeceklerini ifade ederek, Akabe’deki yatırımın yüzde 80’ini tamamlamayı planladıklarını söyledi. Çalışmaların tamamlanmasındaki en önemli faktörün, vatandaşların abonelik çalışmaları yapmaları olduğunu, dolayısıyla abonelik işlemlerinin hızla tamamlanması gerektiğini dile getiren Ural, çalışmalarına destek ve katkılarından dolayı Başkan Mehmet Kuş’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

BİHA


02 Kas 2022 - 10:26 Şanliurfa- Asayiş